ДАМ ОЛИШ КУНЛАРИ ИНСПEКЦИЯДА САМАРАЛИ ТАШКИЛ ЭТИЛМОҚДА
Аввал хабар қилганимиздек, 2023-2024- йилда Қишлоқ хўжалиги вазирлиги ҳузуридаги «Ўзагроинспекция» ходимларининг тўлиқ маданий ҳордиқ олишлари учун қўшимча шарт-шароитлар яратиш, дам олиш ва байрам кунларидан оқилона фойдаланиш мақсадида бир қатор амалий-чоралар кўрилиб, режа-график асосида ишлар ташкил этилмоқда.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПҚ-222-сонли қарори ва Вазирлар Маҳкамасининг 2023 йил 7 декабрдаги “Маданият ва санъат соҳасида амалга оширилаётган ишлар ҳамда навбатдаги устувор вазифалар тўғрисида”ги 219-сон баёнида белгилаб берилган вазифалар ижросини таъминлаш бўйича қийидаги ишлар амалга оширилди.
Хусусан, байрам олди дам олиш кунларини мароқли ва мазмунли ўтказиш учун Қишлоқ хўжалиги вазирлиги ҳузуридаги ташкилотлар ичида биринчилардан бўлиб Агроинспекция ходимларининг музей ва театрларга ташрифи яхши анъана тусига кирди, -десак адашмаймиз.Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПҚ-222-сонли қарори ва Вазирлар Маҳкамасининг 2023 йил 7 декабрдаги “Маданият ва санъат соҳасида амалга оширилаётган ишлар ҳамда навбатдаги устувор вазифалар тўғрисида”ги 219-сон баёнида белгилаб берилган вазифалар ижросини таъминлаш бўйича қийидаги ишлар амалга оширилди.
Хусусан, байрам олди дам олиш кунларини мароқли ва мазмунли ўтказиш учун Қишлоқ хўжалиги вазирлиги ҳузуридаги ташкилотлар ичида биринчилардан бўлиб Агроинспекция ходимларининг музей ва театрларга ташрифи яхши анъана тусига кирди, -десак адашмаймиз.
Хусусан, куни кеча Инспекция марказий аппарати ходимларидан бир гуруҳи оила аъзолари билан биргаликда музей ва театрларда маънавий ҳордиқ олишди.
Жумладан Президент Шавкат Мирзиёев ўтган ҳафтада Республика Маънавият ва маърифат кенгаши йиғилишида театр ва музейларни ривожлантириш масалаларини муҳокама қилиб, давлат органлари ва муассасаларида ҳар ойнинг бир кунини «Театр куни» деб эълон қилишни таклиф этган эди.

HOLIDAYS ARE EFFECTIVELY ORGANIZED IN THE INSPECTION
As we previously reported, in 2023-2024 a number of practical measures will be taken to create additional conditions for proper cultural recreation for employees of the Uzagroinspectorate of the Ministry of Agriculture, rational use of rest and vacations. The work is being carried out according to schedule.
Resolution No. PQ-222 of the President of the Republic of Uzbekistan and Order of the Cabinet of Ministers No. 219 dated December 7, 2023 “On the work carried out in the field of culture and art, and the following priority tasks” things have been done.Resolution No. PQ-222 of the President of the Republic of Uzbekistan and Order of the Cabinet of Ministers No. 219 dated December 7, 2023 “On the work carried out in the field of culture and art, and the following priority tasks” things have been done.
In particular, in order to have a fun and meaningful pre-holiday weekend, it has become a good tradition for Agroinspectorate employees to visit museums and theaters, among the first organizations of the Ministry of Agriculture. PQ-222 of the President of the Republic of Uzbekistan No. 219 and the resolution of the Cabinet of Ministers of December 7, 2023 “On the ongoing work in the field of culture and art and the next priority tasks”, the following work was carried out to ensure the fulfillment of the assigned tasks.
In particular, it has become a good tradition for employees of the Agroinspectorate, which are among the first organizations of the Ministry of Agriculture, to visit museums and theaters to spend the pre-holiday days in a fun and meaningful way.
In particular, yesterday a group of employees of the Main Directorate of Inspection, together with family members, took a spiritual break in museums and theaters.
For example, last week, President Shavkat Mirziyoyev discussed the development of theaters and museums at a meeting of the Republican Council of Spirituality and Education and proposed declaring one day of every month “Theater Day” in government bodies and institutions.