ДАМ ОЛИШ КУНЛАРИ ИНСПEКЦИЯДА САМАРАЛИ ТАШКИЛ ЭТИЛМОҚДА
Аввал хабар қилганимиздек, 2023-2024- йилда Қишлоқ хўжалиги вазирлиги ҳузуридаги «Ўзагроинспекция» ходимларининг тўлиқ маданий ҳордиқ олишлари учун қўшимча шарт-шароитлар яратиш, дам олиш ва байрам кунларидан оқилона фойдаланиш мақсадида бир қатор амалий-чоралар кўрилиб, режа-график асосида ишлар ташкил этилмоқда.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПҚ-222-сонли қарори ва Вазирлар Маҳкамасининг 2023 йил 7 декабрдаги “Маданият ва санъат соҳасида амалга оширилаётган ишлар ҳамда навбатдаги устувор вазифалар тўғрисида”ги 219-сон баёнида белгилаб берилган вазифалар ижросини таъминлаш бўйича қийидаги ишлар амалга оширилди.
Хусусан, байрам олди дам олиш кунларини мароқли ва мазмунли ўтказиш учун Қишлоқ хўжалиги вазирлиги ҳузуридаги ташкилотлар ичида биринчилардан бўлиб Агроинспекция ходимларининг музей ва театрларга ташрифи яхши анъана тусига кирди, -десак адашмаймиз.Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПҚ-222-сонли қарори ва Вазирлар Маҳкамасининг 2023 йил 7 декабрдаги “Маданият ва санъат соҳасида амалга оширилаётган ишлар ҳамда навбатдаги устувор вазифалар тўғрисида”ги 219-сон баёнида белгилаб берилган вазифалар ижросини таъминлаш бўйича қийидаги ишлар амалга оширилди.
Хусусан, байрам олди дам олиш кунларини мароқли ва мазмунли ўтказиш учун Қишлоқ хўжалиги вазирлиги ҳузуридаги ташкилотлар ичида биринчилардан бўлиб Агроинспекция ходимларининг музей ва театрларга ташрифи яхши анъана тусига кирди, -десак адашмаймиз.
Хусусан, куни кеча Инспекция марказий аппарати ходимларидан бир гуруҳи оила аъзолари билан биргаликда музей ва театрларда маънавий ҳордиқ олишди.
Жумладан Президент Шавкат Мирзиёев ўтган ҳафтада Республика Маънавият ва маърифат кенгаши йиғилишида театр ва музейларни ривожлантириш масалаларини муҳокама қилиб, давлат органлари ва муассасаларида ҳар ойнинг бир кунини «Театр куни» деб эълон қилишни таклиф этган эди.

В ИНСПЕКЦИИ ЭФФЕКТИВНО ОРГАНИЗУЮТСЯ ПРАЗДНИКИ
Как мы ранее сообщали, в 2023-2024 годах будет принят ряд практических мер по созданию дополнительных условий для полноценного культурного отдыха сотрудников «Узагроинспекции» Минсельхоза, рационального использования отдыха и отпусков. Работа ведется согласно графику.
Постановление № PQ-222 Президента Республики Узбекистан и распоряжение Кабинета Министров № 219 от 7 декабря 2023 года «О работе, проводимой в сфере культуры и искусства, и следующих приоритетных задачах» вещи сделано.Постановление № PQ-222 Президента Республики Узбекистан и распоряжение Кабинета Министров № 219 от 7 декабря 2023 года «О работе, проводимой в сфере культуры и искусства, и следующих приоритетных задачах» вещи сделано.
В частности, чтобы весело и содержательно провести предпраздничные выходные, для сотрудников Агроинспекции стало доброй традицией посещение музеев и театров, в числе первых организаций Минсельхоза. PQ-222 Президента Республики Узбекистан № 219 и постановления Кабинета Министров от 7 декабря 2023 года «О проводимой работе в сфере культуры и искусства и очередных приоритетных задачах» проведены следующие работы обеспечить выполнение поставленных задач.
В частности, хорошей традицией стало посещение музеев и театров сотрудников Агроинспекции, которые входят в число первых организаций Минсельхоза, чтобы весело и содержательно провести предпраздничные дни.
В частности, вчера группа сотрудников Главного управления инспекции вместе с членами семей духовно отдохнула в музеях и театрах.
Например, на прошлой неделе президент Шавкат Мирзиёев обсудил вопросы развития театров и музеев на заседании Республиканского совета духовности и просвещения и предложил объявить один день каждого месяца «Днем театра» в государственных органах и учреждениях.