18 Сентябрь 2023 3130
2023 йилда ходимларнинг тўлиқ дам олиши учун қўшимча шарт-шароитлар яратиш ва дам олиш, байрам кунларидан оқилона фойдаланиш мақсадида бир қатор амалий ишлар йўлга қўйилган.
Қишлоқ хўжалиги ҳузуридаги Агросаноат мажмуа устидан назорат қилиш инспекцияси касаба уюшма қўмитаси томонидан 2023 йилда ходимларнинг тўлиқ дам олиши учун қўшимча шарт-шароитлар яратиш ва дам олиш, байрам кунларидан оқилона фойдаланиш мақсадида бир қатор амалий ишлар йўлга қўйилган.
Жумладан, Президентнинг "Республикада миллий аския ва қизиқчилик санъатини янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида"ги ПҚ-222-сонли қарорига асосан  мамлакатимизда миллий қадриятларимизни, шу қаторда миллий аския ва қизиқчилик санъатини асраб-авайлаш, кенг тарғиб этиш ва келгуси авлод учун номоддий маданий мерос сифатида етказиш доирасида зарур чора тадбирлар режаси ишлаб чиқилган.
Мазкур чора-тадбирлар натижаси ўлароқ, ходимларнинг дам олиш кунларини мароқли ўтказиш мақсадида тизимидаги 30 нафардан зиёд ходимлар оила аъзолари билан биргаликда Муқимий номидаги Ўзбекистон давлат мусиқали театрида бўлишди. Мусиқали комедия йўналишидаги саҳна кўриниши барчага бирдек маъқул келиб, томошабинларда кайфият юқори бўлди . Инспекция тизимида бу каби тадбирлар келгусида ҳам давом этади.

Выходной день использован эффективно
В 2023 году начат ряд практических работ по созданию дополнительных условий для полноценного отдыха сотрудников, разумного использования отдыха и отпусков.
В 2023 году Комитет профсоюза Инспекции по надзору за агропромышленным комплексом Минсельхоза начал ряд практических работ по созданию дополнительных условий для полноценного отдыха работников и рационального использования отдыха и отпусков.
В частности, на основании решения Президента «О мерах по дальнейшему развитию национального художественного и художественного творчества в республике» нет. В рамках поставки разработан необходимый план мероприятий.
В результате данных мер более 30 сотрудников системы вместе с членами своих семей посетили Государственный музыкальный театр Узбекистана имени Мукими, чтобы приятно провести выходные. Спектакль музыкальной комедии понравился всем, а настроение у зрителей было на высоте. Такая деятельность будет продолжаться и в дальнейшем в инспекционной системе.