18 Сентябрь 2023 3130
2023 йилда ходимларнинг тўлиқ дам олиши учун қўшимча шарт-шароитлар яратиш ва дам олиш, байрам кунларидан оқилона фойдаланиш мақсадида бир қатор амалий ишлар йўлга қўйилган.
Қишлоқ хўжалиги ҳузуридаги Агросаноат мажмуа устидан назорат қилиш инспекцияси касаба уюшма қўмитаси томонидан 2023 йилда ходимларнинг тўлиқ дам олиши учун қўшимча шарт-шароитлар яратиш ва дам олиш, байрам кунларидан оқилона фойдаланиш мақсадида бир қатор амалий ишлар йўлга қўйилган.
Жумладан, Президентнинг "Республикада миллий аския ва қизиқчилик санъатини янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида"ги ПҚ-222-сонли қарорига асосан  мамлакатимизда миллий қадриятларимизни, шу қаторда миллий аския ва қизиқчилик санъатини асраб-авайлаш, кенг тарғиб этиш ва келгуси авлод учун номоддий маданий мерос сифатида етказиш доирасида зарур чора тадбирлар режаси ишлаб чиқилган.
Мазкур чора-тадбирлар натижаси ўлароқ, ходимларнинг дам олиш кунларини мароқли ўтказиш мақсадида тизимидаги 30 нафардан зиёд ходимлар оила аъзолари билан биргаликда Муқимий номидаги Ўзбекистон давлат мусиқали театрида бўлишди. Мусиқали комедия йўналишидаги саҳна кўриниши барчага бирдек маъқул келиб, томошабинларда кайфият юқори бўлди . Инспекция тизимида бу каби тадбирлар келгусида ҳам давом этади.

The day off was used effectively
In 2023, a number of practical works have been launched in order to create additional conditions for employees to have a full rest and to use rest and holidays wisely.
In 2023, the Trade Union Committee of the Agro-Industrial Complex Supervision Inspectorate under the Ministry of Agriculture launched a number of practical works in order to create additional conditions for full rest of employees and rational use of rest and holidays.
In particular, based on the decision of the President "On measures for the further development of the national art of art and curiosity in the Republic" No. As part of the delivery, a necessary action plan has been developed.
As a result of these measures, more than 30 employees of the system together with their family members visited the State Musical Theater of Uzbekistan named after Mukimi in order to have a pleasant weekend. The performance of the musical comedy was liked by everyone, and the mood of the audience was high. Such activities will continue in the future in the inspection system.