“Ўзагроинспекция ”ходимлари учун ягона форма тасдиқланди
Ҳукуматнинг 2025- йил 1 апрелдаги 197-сонли қарорига кўра Агросаноат мажмуида давлат назорати тизими янада такомиллаштирилиши муносабати билан Ўзбекистон Республикаси Ҳукуматининг айрим қарорларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди.
Унга кўра, Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекцияси инспекторларининг формали кийим-бошлари ва фарқлаш белгилари намуналари тасдиқланди.
Шунингдек, мазкур қарорда Инспекциянинг эркак ва аёл ходимлар учун ёзги, баҳорги-кузги ва қишки мавсумий кийим-бошлари намуналари ҳамда ушбу кийим-бошларни кийиб юриши ва фарқлаш белгиларини тақиш тартиби Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекцияси томонидан тасдиқланган низом асосида белгиланади

Утверждена единая форма одежды для сотрудников «Озагроинспекции»
Постановлением Правительства от 1 апреля 2025 года № 197 внесены изменения и дополнения в некоторые постановления Правительства Республики Узбекистан в связи с дальнейшим совершенствованием системы государственного контроля в агропромышленном комплексе.
По его словам, утверждены образцы форменной одежды и знаков различия инспекторов АПК при Кабинете Министров.
Настоящим постановлением также устанавливаются образцы летней, весенне-осенней и зимней сезонной одежды для работников Инспекции мужского и женского пола, а также порядок ношения указанной одежды и ношения знаков различия на основании положений, утверждаемых Инспекцией по надзору в агропромышленном комплексе.