“Ўзагроинспекция ”ходимлари учун ягона форма тасдиқланди
Ҳукуматнинг 2025- йил 1 апрелдаги 197-сонли қарорига кўра Агросаноат мажмуида давлат назорати тизими янада такомиллаштирилиши муносабати билан Ўзбекистон Республикаси Ҳукуматининг айрим қарорларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди.
Унга кўра, Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекцияси инспекторларининг формали кийим-бошлари ва фарқлаш белгилари намуналари тасдиқланди.
Шунингдек, мазкур қарорда Инспекциянинг эркак ва аёл ходимлар учун ёзги, баҳорги-кузги ва қишки мавсумий кийим-бошлари намуналари ҳамда ушбу кийим-бошларни кийиб юриши ва фарқлаш белгиларини тақиш тартиби Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекцияси томонидан тасдиқланган низом асосида белгиланади

A single uniform for employees of the “Uzagroinspection” has been approved
According to the Government Resolution No. 197 dated April 1, 2025, amendments and additions were made to some resolutions of the Government of the Republic of Uzbekistan in connection with the further improvement of the state control system in the agro-industrial complex.
According to it, samples of uniforms and insignia of inspectors of the Inspection for Supervision of the Agro-industrial Complex under the Cabinet of Ministers were approved.
Also, this resolution establishes samples of summer, spring-autumn and winter seasonal uniforms for male and female employees of the Inspection, as well as the procedure for wearing these uniforms and wearing insignia, approved by the Inspection for Supervision of the Agro-industrial Complex