"РАҲБАР ВА ЁШЛАР" УЧРАШУВИ ЎТКАЗИЛДИ
Айни кунларда юртимизнинг ҳар бир ҳудудида “Ёшлар ойлиги” доирасида турли хил тадбирлар, учрашувлар ва лойиҳалар ташкил этиб келинмоқда.
Қишлоқ хўжалиги вазирининг 2024 йил 4 мартдаги Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 21 февралдаги «Ўзбекистон-2030» стратегиясини "Ёшлар ва бизнесни қўллаб-қувватлаш йили"да амалга оширишга оид давлат дастури тўғрисида"ги ПФ-37-сон Фармони ижросини таъминлаш чора-тадбирлари тўғрисида"ги 62-сон буйруғига кўра, давлат органлари раҳбарлари ва ёшларнинг тўғридан-тўғри очиқ мулоқотни йўлга қўйиш ҳамда 30 июнь "Ёшлар куни"ни муносиб нишонлаш  мақсадида, ёшларга ер ажратиш ва бошқа масалалар бўйича Навоий вилояти Навбаҳор тумани «Навкар» МФЙда "Раҳбар ва ёшлар" учрашуви ўтказилди.
Учрашувда  бошланғич ташкилот етакчилари, «Навкар» маҳалласи бир гуруҳ ёшлари иштирок этишди ҳамда ўзларининг қизиқтирган соҳавий саволлари ва таклифларини билдириб ўтди.
Ўтказилган учрашувда, Инспекциянинг вилоят бошқарма бошлиғи ўринбосари F.Ubaydullayev, туман бўлими бошлиғи A.Rizoqulov, вилоят бошқармаси Қишлоқ хўжалигига мўлжалланган ерлардан фойдаланишни назорат қилиш бўлими етакчи мутахассиси A.Turabov ҳамда вилоят бошқармаси ёрдамчи юрисконсулти D.Rashidova ёшлар томонидан берилган  соҳавий мурожаатлар ва муаммоли масалаларни эшитиб, фикр-мулоҳазаларини билдиришди.
Шу билан бирга, ёшларларнинг мурожаатлари бўйича жойига тушунтириш ишлари олиб борилиб, амалий ёрдам берилди.
Ўрганиш талаб этиладиган мурожаатлар бўйича ёшларлардан ёзма аризалар олиниб, тегишли масъулларга топшириқ берилди.

СОСТОЯЛАСЬ ВСТРЕЧА «ЛИДЕР И МОЛОДЕЖЬ»
В настоящее время во всех регионах нашей страны в рамках «Месяца молодежи» организуются различные мероприятия, встречи и проекты.
О мерах по обеспечению реализации постановления Министра сельского хозяйства от 4 марта 2024 года и Президента Республики Узбекистан от 21 февраля 2024 года № «Согласно приказу № 62, в целях установления прямого и Открытый диалог между руководителями государственных органов и молодежью и в целях надлежащего празднования 30 июня «Дня молодежи», по вопросам выделения земли молодежи и другим вопросам, проведена встреча «Лидер и «молодежь».
Во встрече приняли участие руководители первичной организации, группа молодых людей из района Навкар, которые высказали свои интересные вопросы и предложения.
На совещании присутствовали заместитель начальника райотдела инспекции Ф.Убайдуллаев, начальник районного отдела А.Ризокулов, ведущий специалист отдела контроля за использованием земель, предназначенных для сельского хозяйства райотдела А.Турабов и Помощник юрисконсульта областного управления Д.Рашидова обсудила отраслевые обращения и проблемные вопросы, поступившие от заслушанной молодежи, и высказала свое мнение.
При этом по обращениям молодежи проводилась разъяснительная работа и оказывалась практическая помощь.
От молодых людей поступили письменные заявления по обращениям, требующим изучения и переданным соответствующим должностным лицам.