"РАҲБАР ВА ЁШЛАР" УЧРАШУВИ ЎТКАЗИЛДИ
Айни кунларда юртимизнинг ҳар бир ҳудудида “Ёшлар ойлиги” доирасида турли хил тадбирлар, учрашувлар ва лойиҳалар ташкил этиб келинмоқда.
Қишлоқ хўжалиги вазирининг 2024 йил 4 мартдаги Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 21 февралдаги «Ўзбекистон-2030» стратегиясини "Ёшлар ва бизнесни қўллаб-қувватлаш йили"да амалга оширишга оид давлат дастури тўғрисида"ги ПФ-37-сон Фармони ижросини таъминлаш чора-тадбирлари тўғрисида"ги 62-сон буйруғига кўра, давлат органлари раҳбарлари ва ёшларнинг тўғридан-тўғри очиқ мулоқотни йўлга қўйиш ҳамда 30 июнь "Ёшлар куни"ни муносиб нишонлаш  мақсадида, ёшларга ер ажратиш ва бошқа масалалар бўйича Навоий вилояти Навбаҳор тумани «Навкар» МФЙда "Раҳбар ва ёшлар" учрашуви ўтказилди.
Учрашувда  бошланғич ташкилот етакчилари, «Навкар» маҳалласи бир гуруҳ ёшлари иштирок этишди ҳамда ўзларининг қизиқтирган соҳавий саволлари ва таклифларини билдириб ўтди.
Ўтказилган учрашувда, Инспекциянинг вилоят бошқарма бошлиғи ўринбосари F.Ubaydullayev, туман бўлими бошлиғи A.Rizoqulov, вилоят бошқармаси Қишлоқ хўжалигига мўлжалланган ерлардан фойдаланишни назорат қилиш бўлими етакчи мутахассиси A.Turabov ҳамда вилоят бошқармаси ёрдамчи юрисконсулти D.Rashidova ёшлар томонидан берилган  соҳавий мурожаатлар ва муаммоли масалаларни эшитиб, фикр-мулоҳазаларини билдиришди.
Шу билан бирга, ёшларларнинг мурожаатлари бўйича жойига тушунтириш ишлари олиб борилиб, амалий ёрдам берилди.
Ўрганиш талаб этиладиган мурожаатлар бўйича ёшларлардан ёзма аризалар олиниб, тегишли масъулларга топшириқ берилди.

"LEADER AND YOUTH" MEETING WAS HELD
Currently, various events, meetings and projects are being organized in every region of our country within the framework of "Youth Month".
On measures to ensure the implementation of the Decree of the Minister of Agriculture dated March 4, 2024 and the President of the Republic of Uzbekistan dated February 21, 2024 No. "According to the order No. 62, in order to establish a direct and open dialogue between the leaders of state bodies and the youth and to properly celebrate the June 30 "Youth Day", regarding the allocation of land to the youth and other issues, the "Leader and "youth" meeting was held.
The leaders of the primary organization, a group of young people from Navkar neighborhood took part in the meeting and expressed their interesting questions and proposals.
At the meeting, the deputy head of the regional department of the Inspectorate F. Ubaydullayev, the head of the district department A. Rizokulov, the leading specialist of the department of control of land use intended for agriculture of the regional department A. Turabov and the assistant jurisconsult of the regional department D. Rashidova discussed the sectoral appeals and problematic issues submitted by the youth. heard and expressed their opinions.
At the same time, on the appeals of young people, explanatory work was carried out and practical assistance was provided.
Written applications were received from young people regarding appeals requiring study and assigned to relevant officials.