«Қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари сифатини баҳолаш маркази” давлат муассасаси меҳнат муҳофазаси ва хавфсизлиги бўйича ўтказилган танловда 3 ўрин ғолиби деб топилди.
24 Апрель 2024 2471
Танлов давлат муассасалари ва жамоат хизмати ходимлари касаба уюшмаси тизимидаги ташкилотлар ўртасида, “Меҳнат муҳофазаси ва хавфсизлиги бўйича жамоатчилик назоратини ташкил этиш, иқлим ўзгаришининг меҳнат хавфсизлиги ва гигиенасига таъсири” шиори остида ўтказилди. “Ўзагроинспекция” ҳузуридаги ”«Қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари сифатини баҳолаш маркази” давлат муассасасининг Касаба уюшмаси қўмитаси меҳнат муҳофазаси бўйича “Енг яхши касаба уюшма қўмитаси” номинациясида 3-ўринни эгаллашга муваффақ бўлди.
Шу муносабат билан жорий йилнинг 23 апрел куни ўтказилган ғолибларни тақдирлаш маросимида Марказнинг Касаба уюшмаси қўмитасининг раиси Атабаев Махамеджан Закирович ва Меҳнат муҳофазаси муҳандиси Мирахмедов Отабек Амановичлар қатнашишиб, Республика Кенгашининг дипломи ва қимматбаҳо совғалари билан тақдирландилар.

Государственное учреждение «Центр оценки качества сельскохозяйственной продукции» заняло 3 место в конкурсе по охране труда и безопасности.
24 Апреля 2024 2152
Конкурс проводился между государственными учреждениями и организациями профсоюзной системы работников сферы общественного обслуживания под лозунгом «Организация общественного контроля за охраной и безопасностью труда, влиянием изменения климата на безопасность и гигиену труда». Профсоюзному комитету государственного учреждения «Центр оценки качества сельскохозяйственной продукции» при «Узагроинспекции» удалось занять 3 место в номинации «Лучший профком» по охране труда.
В связи с этим председатель профкома Центра Атабаев Максамеджан Закирович и инженер по охране труда Мирахмедов Отабек Аманович приняли участие в церемонии награждения победителей, состоявшейся 23 апреля текущего года, и были награждены дипломами и ценными подарками Совета. Республики.