«Қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари сифатини баҳолаш маркази” давлат муассасаси меҳнат муҳофазаси ва хавфсизлиги бўйича ўтказилган танловда 3 ўрин ғолиби деб топилди.
24 Апрель 2024 2471
Танлов давлат муассасалари ва жамоат хизмати ходимлари касаба уюшмаси тизимидаги ташкилотлар ўртасида, “Меҳнат муҳофазаси ва хавфсизлиги бўйича жамоатчилик назоратини ташкил этиш, иқлим ўзгаришининг меҳнат хавфсизлиги ва гигиенасига таъсири” шиори остида ўтказилди. “Ўзагроинспекция” ҳузуридаги ”«Қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари сифатини баҳолаш маркази” давлат муассасасининг Касаба уюшмаси қўмитаси меҳнат муҳофазаси бўйича “Енг яхши касаба уюшма қўмитаси” номинациясида 3-ўринни эгаллашга муваффақ бўлди.
Шу муносабат билан жорий йилнинг 23 апрел куни ўтказилган ғолибларни тақдирлаш маросимида Марказнинг Касаба уюшмаси қўмитасининг раиси Атабаев Махамеджан Закирович ва Меҳнат муҳофазаси муҳандиси Мирахмедов Отабек Амановичлар қатнашишиб, Республика Кенгашининг дипломи ва қимматбаҳо совғалари билан тақдирландилар.

State institution "Agricultural Product Quality Assessment Center" was awarded 3rd place in the labor protection and safety competition.
24 April 2024 2428
The contest was held between state institutions and public service employees' union system organizations under the slogan "Organization of public control over labor protection and safety, impact of climate change on labor safety and hygiene." The Trade Union Committee of the state institution "Center for Quality Assessment of Agricultural Products" under "Uzagroinspektsiya" managed to take the 3rd place in the nomination "Best Trade Union Committee" on labor protection.
In this regard, the chairman of the Trade Union Committee of the Center Atabaev Maxamedjan Zakirovich and Labor Protection Engineer Mirakhmedov Otabek Amanovich participated in the awarding ceremony of the winners held on April 23 of this year and were awarded with diplomas and valuable gifts of the Council of the Republic.