O‘zagroinspeksiyaning majlislar zalida gender tenglikning muhim jihatlariga bag‘ishlangan navbatdagi seminar tadhkil etildi
16 Avgust 2024 2079
Markaziy apparat va tizim tashkiloti xodimlari uchun huquqiy madaniyatini oshirish,  shuningdek, xodimlarning ijtimoiy himoyasi masalalariga  bag‘ishlangan navbatdagi seminar tadhkil etildi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasining Davlat boshqaruvining siyosiy asoslari kafedrasi mudiri, siyosiy fanlari falsafa doktori Sa‘diyeva Go‘zal Sa‘diyeva ishtirok etib, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining "2030-yilga qadar O‘zbekiston Respublikasi gender tenglikka erishish strategiyasini joriy yilda amalga oshirish bo‘yicha kompleks chora-tadbirlar dasturi" doirasida gender tenglikni ta‘minlash bo‘yicha olib borilayotgan ishlar to‘g‘risida ma‘lumot berdi.

Another seminar dedicated to the important aspects of gender equality was held in the meeting hall of the Uzagroinspektion
16 August 2024 1808
The next seminar was organized for the employees of the central apparatus and system organization, dedicated to the improvement of their legal culture, as well as the issues of social protection of employees.
The head of the Department of Political Foundations of Public Administration of the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Uzbekistan, Doctor of Philosophy Sa'diyeva Gozal Sa'diyeva participated in the event and spoke about the plan of the Senate Council of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan "Until 2030 of the Republic of Uzbekistan provided information about the ongoing work on ensuring gender equality within the framework of the program of comprehensive measures for the implementation of the strategy for achieving gender equality this year.