O‘zagroinspeksiyaning majlislar zalida gender tenglikning muhim jihatlariga bag‘ishlangan navbatdagi seminar tadhkil etildi
16 Avgust 2024 2079
Markaziy apparat va tizim tashkiloti xodimlari uchun huquqiy madaniyatini oshirish,  shuningdek, xodimlarning ijtimoiy himoyasi masalalariga  bag‘ishlangan navbatdagi seminar tadhkil etildi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasining Davlat boshqaruvining siyosiy asoslari kafedrasi mudiri, siyosiy fanlari falsafa doktori Sa‘diyeva Go‘zal Sa‘diyeva ishtirok etib, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining "2030-yilga qadar O‘zbekiston Respublikasi gender tenglikka erishish strategiyasini joriy yilda amalga oshirish bo‘yicha kompleks chora-tadbirlar dasturi" doirasida gender tenglikni ta‘minlash bo‘yicha olib borilayotgan ishlar to‘g‘risida ma‘lumot berdi.

В зале заседаний Узагроинспекции прошел очередной семинар, посвященный важным аспектам гендерного равенства.
16 Августа 2024 1751
Для сотрудников центрального аппарата и системной организации был организован очередной семинар, посвященный повышению их правовой культуры, а также вопросам социальной защиты работников.
Заведующая кафедрой политических основ государственного управления Академии государственного управления при Президенте Республики Узбекистан, доктор философских наук Саадиева Гозал Саадиева приняла участие в мероприятии и рассказала о плане Сенатского совета Олий Мажлис Республики Узбекистан «До 2030 года Республики Узбекистан предоставил информацию о ведущейся работе по обеспечению гендерного равенства в рамках программы комплексных мер по реализации стратегии достижения гендерного равенства в текущем году.