O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Agrosanoat majmui ustidan nazorat qilish inspeksiyasida O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi bilan hamkorlikda joriy yilning 5 mart kuni Davlatimiz rahbari raisligida Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha Milliy Ke…
28 Mart 2025 105«O‘zagroinspeksiya»ning Andijon viloyat boshqarmasi Texnika holatini nazorat qilish sohasida qishloq xo‘jaligi, melioratsiya va yo‘l-qurilish texnikalarini texnik holatini nazorat qilish, jismoniy va yuridik shaxslarga davlat xizmatlari ko‘rsatish va raqamlas…
24 Mart 2025 232O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Agrosanoat majmuida davlat nazorati tizimini yana-da takomillashtirishning qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 22.10.2024 -yildagi PF-164-son Farmonining 2-bandida, Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Agrosanoat majmui ust…
24 Mart 2025 244Bugungi kunda Inspeksiyaning Andijon viloyati boshqarmasi va tuman bo‘limlari xodimlari tomonidan viloyatda parvarish qilinayotgan g‘alla maydonlarida agrotexnik tadbirlarni sifatli o‘tkazilishi yuzasidan nazorat tadbirlari o‘tkazib kelinmoqda.
20 Mart 2025 212«O‘zagroinspeksiya» ning Qashqadaryo viloyat boshqarmasi hamda viloyat Kasaba uyushmasi tashabbusi bilan qishloq xo‘jaligi sohasi mehnat jamoalarida uzoq yillar davomida faoliyat olib borayotgan xodimlar, faollar, xotin-qizlar va mehnat faxriylari uchun o‘zining boy tar…
19 Mart 2025 279Samarqand viloyatida 2025-yil hosili uchun 94 ming 230 gektar maydonlarda g‘alla parvarish qilinmoqda.
19 Mart 2025 243«O‘zagroinspeksiya»ning Texnika holatini nazorat qilish sohasida qishloq xo‘jaligi, melioratsiya va yo‘l-qurilish texnikalarini texnik holatini nazorat qilish, jismoniy va yuridik shaxslarga davlat xizmatlari ko‘rsatish va raqamlashtirish bo‘yicha bir qator …
14 Mart 2025 333Mamlakatimiz aholisi sonining o‘sishi natijasida don mahsulotlariga bo‘lgan talab ortib bormoqda. Bu talabni qondirish va boshoqli don ekinlarida yuqori hosildorlikka erishish uchun sifatli urug‘lik don yetishtirish muhim ahamiyat kasb etadi.
14 Mart 2025 341Joriy yilning 12-mart kuni «O‘zagroinspeksiya»ning Xorazm viloyati boshqarmasi kasaba uyushmasi qo‘mitasining 2020-yil fevralidan 2025-yil martigacha bo‘lgan davr mobaynida faoliyati yakunlari va xodimlarning ijtimoiy-iqtisodiy huquq va manfaatlarini himoya qilish boras…
13 Mart 2025 320Umumiy yig‘ilishda kasaba uyushmasi qo‘mitasining 2020-2025 yillar davomida bajargan ishlari yuzasidan hisoboti va taftish komissiyasining hisobotlari tinglandi.
12 Mart 2025 354Navoiy viloyatida joriy yil g‘alla hosili uchun 34300 gektar maydonda boshoqli don ekinlari parvarish qilinmoqda.