Бугунги кунда пахта корхонасида ишлаб чиқарилаётган маҳсулотлар (тола, улюк, линт ва момиқ) Ўз ДСт 641:1997 талаблари асосида ўраб, тамға (упаковка, маркировка) қўйилган ҳолда ёпиқ омборларда сақланмоқда.
26 Декабрь 2024 865Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Тадбиркорлар ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ишончли ҳимоя қилиш чора-тадбирлари тўғрисида” 14.11.2024-yilda қабул қилинган ПФ-184-сонли Фармонига асосан 2025 йил 1 январидан бошлаб назорат қилувчи органлар томонидан тадбиркорлик субъектлари фао…
26 Декабрь 2024 876Қишлоқ хўжалиги, мелиорация ва йўл-қурилиш техникалари ҳолатини назорат қилиш соҳасида жисмоний ва юридик шахсларга давлат хизматлари кўрсатиш Ўзагроинспекциянинг асосий вазифаларидан биридир.
24 Декабрь 2024 807«Ўзагроинспекция»га юклатилган вазифалардан келиб чиқиб, республикада 2025 йил ҳосили учун кузги ғалла экиш ишларининг бориши ҳамда экилган майдонларда бугунги кунда амалга оширилаётган агротехник тадбирларнинг ўтказилиши юзасидан Инспекциянинг ҳудудий бошқармалари ва туман бўлимлари том…
24 Декабрь 2024 1098Бободеҳқонларимиз томонидан “Ер ҳайдасанг куз ҳайда, куз ҳайдамасанг юз ҳайда” деб бежиз айтишмаган. Қишлоқ хўжалигида мўл ҳосил етиштиришда кузги шудгорлашнинг аҳамияти катта. Ўз вақтида, сифатли ўтказилган шудгор келгуси йил ҳосилига пухта замин яратади.
13 Декабрь 2024 931Бугунги кунда бутун дунё бўйлаб ғоявий-мафкуравий таҳдидлар ва турли хил ёт анъаналар билан таъсир ўтказиш авж олаётган бир пайтда халқимизнинг тўғри ва миллий қадриятларга мос мулоҳаза қилиши ва бу борада фуқаролар ўртасида тарғибот ишларини амалга ошириш муҳим аҳамиятга эга.
11 Декабрь 2024 845Хорижий илғор мамлакатларда қишлоқ хўжалиги экинлари навларини яратишнинг янги усуллари, Туркия ва баъзи мамлакатларда ген ўзгартирилган ГМО навларни аниқлаш, таққослаш, уруғларни сертификатлаштириш, кўпайтириш, ишлаб чиқариш, сақлаш технологиялари бўйича олиб борилган энг сўнги тадқиқотлар билан ил…
11 Декабрь 2024 885НАВОИЙ ВИЛОЯТИДА “ЯШИЛ МАКОН” УМУММИЛЛИЙ ЛОЙИҲАСИ ДОИРАСИДА "ЎЗАГРОИНСПEКЦИЯ БОҒИ" БАРПО ЭТИЛДИ.
10 Декабрь 2024 789БМТ Бош Ассамблеясининг 1999 йилдаги тегишли резолюсиясига биноан “25 ноябрь — Хотин-қизларга нисбатан зўравонликка барҳам бериш халқаро куни” сифатида кенг нишонланади.