O‘ZAGROINSPEKSIYA XODIMLARI BILIMLARI MUSTAHKAMLANDI
Joriy yilning 7-24-aprel kunlari Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Agrosanoat majmui ustidan nazorat qilish inspeksiyasining Qoraqalpog‘iston Respublikasi va barcha viloyatdagi hududiy boshqarmalarida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Tadbirkorlar huquqlari va qonuniy manfaatlarini ishonchli himoya qilish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 184-sonli Farmoni ijrosi yuzasidan o‘quv-seminarlari bo‘lib o‘tdi.
Mazkur o‘quv-seminarlarda boshqarma va tuman bo‘limlarining xodimlari, Tadbirkorlik subyektlarining huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish bo‘yicha vakil devoni, Adliya boshqarmasi, O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasining viloyat boshqarmasi vakillari ishtirok etdilar.
Seminar qatnashchilari amaldagi qonunchilik hujjatlari va ularga kiritilgan o‘zgarishlar bilan tanishib, tadbirkorlik subyektlari faoliyatini tekshirish tartiblari to‘g‘risidagi bilimlarini yanada mustahkamladilar.

KNOWLEDGE OF UZAGROINSPECTION EMPLOYEES WAS STRENGTHENED
From April 7 to 24 of this year, training seminars on the implementation of Decree No. 184 of the President of the Republic of Uzbekistan “On Measures to Ensure the Reliable Protection of the Rights and Legitimate Interests of Entrepreneurs” were held in the territorial departments of the Inspectorate for Supervision of the Agro-Industrial Complex under the Cabinet of Ministers in the Republic of Karakalpakstan and all regions.
These training seminars were attended by employees of the department and district departments, representatives of the Office of the Ombudsman for the Protection of the Rights and Legitimate Interests of Entrepreneurs, the Department of Justice, and the regional department of the Chamber of Commerce and Industry of Uzbekistan.
The seminar participants familiarized themselves with current legislative acts and amendments to them, and further strengthened their knowledge of the procedures for inspecting the activities of entrepreneurial entities.