O‘ZAGROINSPEKSIYA XODIMLARI BILIMLARI MUSTAHKAMLANDI
Joriy yilning 7-24-aprel kunlari Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Agrosanoat majmui ustidan nazorat qilish inspeksiyasining Qoraqalpog‘iston Respublikasi va barcha viloyatdagi hududiy boshqarmalarida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Tadbirkorlar huquqlari va qonuniy manfaatlarini ishonchli himoya qilish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 184-sonli Farmoni ijrosi yuzasidan o‘quv-seminarlari bo‘lib o‘tdi.
Mazkur o‘quv-seminarlarda boshqarma va tuman bo‘limlarining xodimlari, Tadbirkorlik subyektlarining huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish bo‘yicha vakil devoni, Adliya boshqarmasi, O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasining viloyat boshqarmasi vakillari ishtirok etdilar.
Seminar qatnashchilari amaldagi qonunchilik hujjatlari va ularga kiritilgan o‘zgarishlar bilan tanishib, tadbirkorlik subyektlari faoliyatini tekshirish tartiblari to‘g‘risidagi bilimlarini yanada mustahkamladilar.

ЗНАНИЯ СОТРУДНИКОВ УЗАГРОИНСПЕКЦИИ БЫЛИ УСИЛЕНЫ
С 7 по 24 апреля текущего года в территориальных управлениях Инспекции по надзору в агропромышленном комплексе при Кабинете Министров в Республике Каракалпакстан и всех областях проведены обучающие семинары по вопросам реализации Указа Президента Республики Узбекистан № 184 «О мерах по обеспечению надежной защиты прав и законных интересов субъектов предпринимательства».
В данных обучающих семинарах приняли участие сотрудники департамента и районных отделов, представители Аппарата Омбудсмана по защите прав и законных интересов субъектов предпринимательства, Управления юстиции, областного управления Торгово-промышленной палаты Узбекистана.
Участники семинара ознакомились с действующими законодательными документами и изменениями в них, что еще больше укрепило их знания о процедурах проведения проверок деятельности субъектов предпринимательства.