"Obod va fayzli mahalla- yurt ko‘rki"
Respublikada “Navro‘z” umumxalq bayramini munosib nishonlash hamda muborak Ramazon oyini munosib tarzda o‘tkazish, mahallalar, aholi turar joylari, xiyobonlar, ziyoratgohlar, qabristonlar hamda bolalar maydonchalarini obodonlashtirish, “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasidagi ko‘kalamzorlashtirish tadbirlarini davom ettirish, sog‘lom turmush tarzi hamda sanitariya-gigiyenik madaniyatni targ‘ib qilish maqsadida «Obod va fayzli mahalla — yurt ko‘rki» shiori ostida umumxalq hayriya hashari o‘tkazilmoqda.
Shu munosabat bilan "O‘zagroinspeksiya va uning hududiy boshqarmalarida umumxalq xayriya hashari tashkil etildi.
Agroinspeksiya jamoasi tomonidan inspeksiya maʼmuriyati joylashgan bino atrofi va ichki hududlari tartibga keltirildi, ariqlar, ko‘chalar va yo‘laklar tozalandi hamda dov-daraxtlarni butalash va bo‘yash ishlari amalga oshirildi.
Muxtasar aytganda, hashar yurtdoshlarimizni Vatan ravnaqi uchun fidoyi bo‘lish, uni yana-da obod etish ishtiyoqida yashash, shu bilan birga, xalqmiz ruhiyatini ko‘tarish, milliy qadriyatlarimizni ulug‘lash va Navro‘z umumxalq bayramini munosib kutib olishga xizmat qiladi.

“A prosperous and prosperous area is the beauty of the country.”
It is worthwhile to celebrate the national holiday “Navruz” in the republic and to spend the holy month of Ramadan with dignity, to decorate neighborhoods, residential areas, avenues, shrines, cemeteries and playgrounds, to continue landscaping within the framework of the national project “Green Space”. In order to promote a healthy lifestyle and sanitary and hygienic culture, a republican charity festival is held under the slogan “A prosperous and prosperous neighborhood - the vision of the country.”
In this regard, a nationwide charity event was organized at the Uzagroinspectorate and its regional branches.
The agricultural inspection team tidied up the territory and interior of the building where the inspection department is located, cleaned ditches, streets and corridors, carried out landscaping and painting of trees.
In short, Khashar is intended to make our fellow countrymen selfless for the development of the Motherland, to live in passion for its improvement, while at the same time raising the morale of our people, glorifying our national values and welcoming the national holiday of Nowruz. .